مزایای ظروف یکبار مصرف گیاهی

چرا باید از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کرد؟

متخصصان تغذیه و سلامت می گویند: استفاده از ظروف یکبارمصرف پلی استایرن و بسیاری از ظروف کاغذی موجود در بازار (به علت دارا بودن لایه ای از پلاستیک در رویه داخلی ظرف) موجب از بین رفتن ویتامین ها و پروتئین های موجود در غذا، ورود مواد سمی به غذا و تجمع این مواد سمی در بافت چربی بدن که بتدریج موجب خستگی، عصبیت، بی خوابی، کم شدن پلاکت ها و گلوبین، غیرعادی شدن کروموزوم ها، شیوع انواع سرطان ها (سرطان کبد، ریه و پروستات) و انتقال مواد خطرناک از طریق ژن ها از نسلی به نسل دیگر خواهد شد.

این در حالی است که معضل پراکنش زباله های پلاستیکی در جای جای کشور و ورود مواد سمی حاصل از تجزیه این مواد به چرخه غذایی موجودات نیز موجب ایجاد بسیاری از مشکلات زیست محیطی شده است.

the-environment-03

مزایای ظروف یکبار مصرف گیاهی

استفاده از ظروف گیاهی در سطح آمریکا و اروپا و حتی آسیا در حال گسترش است. چند مزیت عمده می توان برای آنها ذکر کرد. 1- نخستین مزیت مربوط به پاکیزه نگه داشتن محیط زیست است. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از 200 تا 500 سال باقی مانده و سپس به چرخه طبیعت بر می گردند.

این مسئله باعث شد تا اتحادیه اروپا اعلام کند پوسته پلاستیکی درحال قرار گرفتن پوسته کره زمین است و به علت افزایش مصرف روز به روز بر این ضخامت افزوده می شود و فضاهای موجود که لازمه کشاورزی و ساختمان سازی و سکونت است، به این علت نابود می شود.

در حالی که ظروف گیاهی پس از شش ماه، به خاک تبدیل می شوند. در مقایسه می بینیم این مدت زمان خیلی کوتاه است حتی بعضی از کشورهای اروپایی این ظروف را پس از مصرف به عنوان خوراک به دام می دهند.

2- مزیت دیگر به سلامت جامعه بر می گردد. پلاستیک ها به صورت ظروف فوم یا ظروف غیرفوم تولید میشوند.

95 درصد ین ظروف، از جنس پلی استایرن هستند. در ساختمان پلی استایرن همیشه مقداری استایرن آزاد وجود دارد و باید توجه داشته باشیم استایرن ماده ای نفتی است. استایرن آزاد در تماس با مواد غذایی چرب و دمای بالای 50 درجه به راحتی در داخل مواد غذایی آزاد شده و باعث بیماری در بدن می شود.

3- وابسته نبودن به نفت مزیت دیگر پلیمرهای گیاهی است. نوسان قیمت نفت روی قیمت ظروف گیاهی نمی تواند تاثیری داشته و در تولید آن خللی ایجاد کند. مزیت چهارم این ظروف بر می گردد به توسعه بخش کشاورزی، زیرا تولید این ظروف باعث توسعه کشاورزی خواهد شد.

کاسه یکبار مصرف گیاهی

کاسه یکبار مصرف گیاهی

برتری ظروف یکبار مصرف گیاهی بر پلاستیکی

  • پلیمرهای گیاهی نسبت به ظروفی که با پلاستیک های معمول ساخته می شوند از انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند.
  • در مایکروفر قابل استفاده اند.
  • برخلاف پلی استایرن که استفاده از آن در دمای بالاتر از ۶۵درجه مجاز نیست، دمای ۹۰ تا ۱۰۰درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می کنند.
  • سازگاری با محیط زیست و تجزیه پذیری در خاک حداکثر پس از 6 ماه
  • عاری بودن از هرگونه آثار مضر پلاستیک های نفتی پس از تماس با مواد غذایی داغ
  • وابسته نبودن به مواد اولیه نفتی و تقویت و توسعه صنایع کشاورزی
ظروف یکبار مصرف گیاهی ویتا پلاستیک نیست

ظروف یکبار مصرف گیاهی ویتا پلاستیک نیست