چرا ظرف پلاستیکی مصرف نکنیم

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مورد ظروف یکبار مصرف پلاستیکی (پلی استایرن) تمام محققان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از این ظروف برای مواد غذایی گرم و داغ از نظر بهداشتی به هیچ عنوان مناسب نیست چون ظروف پلی استایرن همیشه مقداری استایرن آزاد در ترکیبات پلیمری خود دارند که فوق العاده سمی و سرطان زاست.

زمانی که ظروف استایرن با موادغذایی گرم و داغ و به ویژه چرب تماس پیدا می کند، استایرن آزاد آن وارد ماده غذایی می شود. البته باید توجه داشت که آب جوش نیز باعث جدا شدن استایرن آزاد از ظرف و ورود آن به آب می شود اما تماس این ظروف با غذای چرب و داغ باعث ورود تمامی استایرن های آزاد موجود در ظرف به ماده غذایی می شود و افرادی که به طور مستمر از غذاهای درون این ظروف استفاده می کنند، دچار بیماری های خطرناکی از جمله سرطان می شوند.

plastic

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی هم سرد هم گرم  مضر است

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه با اشاره به افزایش آمار ابتلا به سرطان دستگاه گوارش در کشور گفت: تصور غلطي است که مردم ما گمان مي‌کنند تنها خوردن مواد غذايي با حرارت بالا، در اين ظروف خطرناک است.در حالي‌که استفاده از ظروف پلاستيکي يک‌بار مصرف، هم براي مواد خوراکي و به خصوص مايعات گرم مضر است و هم سرد.

گرما بر توليدات پلاستيکي تاثير مي‌گذارد و موجب آزاد شدن مواد تشکيل‌دهنده آن مي‌شود در حالي که در مورد سرما‌ تا به دماي انجماد نرسد مشکلي ندارد.

عادت بدي است که مردم ما دارند و بطري‌هاي آب يک‌بار مصرف را در فريزر مي‌گذارند تا يخ بزند که اين امر هم باعث آزاد شدن مواد سرطان‌زاي تشکيل‌دهنده پلاستيک مي‌شود.

نکته مهم دیگر استفاده از ظروف یکبار مصرف رنگی است که استفاده از آن ها احتیاط بیشتری را می طلبد، چرا که اصولاً جنس یک بار مصرف ها به گونه ای است که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ، رنگ حل می شود و یک لایه از آن همراه غذا یا چای خورده می شود.

Plastic-Cups